top of page

Trzy wygrane mecze siatkarek "Czwórki"

Siatkarki "Czwórki" pod wodzą Trenera Leonarda Tietiańca w miniony weekend zaliczyły kolejny meczowy maraton.

Piątek i sobota należały do Kadetek,a niedziela to już tradycyjnie następny ligowy mecz Juniorek naszej drużyny.

W piątek Kadetki "Czwórki" pojechały na swój grupowy pojedynek,który zainaugurował rywalizację IV etapu rozgrywek w grupie "B" do niedalekich Skierniewic.

Rywalkami aleksandrowianek były siatkarki SKIER-VIS-u,które po III etapie rozgrywek spadły z elity Ligi,grupy "A" i uważane są obecnie za najsilniejszą z drużyn występujących w naszej grupie.

Mecz był zacięty i bardzo emocjonujący.Pierwszy set wygrany przez nasze zawodniczki, kolejne dwa padają łupem rywalek.Jednak waleczne siatkarki "Czwórki" wcale nie zamierzały składać broni na obcym terenie i po czwartej,zwycięskiej dla nich partii meczu skutecznie doprowadziły w nim do remisu.

O zwycięstwie zatem miał rozstrzygnąć piaty set.

Drużyna Leonarda Tietiańca przegrywała w nim już 4:10 i mało kto wierzył chyba,że uda się wywieźć ze Skierniewic cenne dwa punkty. Innego zdania były jednak zawodniczki naszego zespołu,które cierpliwą i skuteczną grą doprowadziły do stanu 11:11,a w kolejnych

akcjach tai breku pokonały gospodynie 15:13 i wygrały cały mecz 3:2.

UKS-Czwórka 3:2 SKIER-VIS Skierniewice

(25:23;15:25;17:25;25:19;15:13)

Sobota,to następny mecz Kadetek i także wyjazdowy,tym razem do Tomaszowa Mazowieckiego na ciężki teren tamtejszego "Dargfilu".

Ten mecz miał nieco inny przebieg niż spotkanie piątkowe.Po dramatycznym początku i niestety przegranym pierwszym jego secie nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i pokonała swoje rywalki w kolejnych trzech odsłonach sobotniej rywalizacji zapisując na konto zespołu trzy punkty do ligowej tabeli.

W rozgrywkach Kadetek w Rundzie Zasadniczej "Czwórka" pozostaje zatem nadal drużyną do tej pory niepokonaną i oby taki stan rzeczy utrzymał się jak najdłużej.

Kadetki więc udanie kończą swoje zmagania z kompletem zwycięstw.

UKS-Czwórka 3:1 MUKS-Dargfil Tomaszów Maz.

(18:25;25:22;25:20;25:18)

Skład na oba mecze:

Marciniak, Blady, Ruśkiewicz, Miłek, Bużyńska, Ambroziak, Kwolik, Sasin.

Trener: Leonard Tietianiec.

Niedziela,jak to już jest od początku sezonu,to starcie Juniorek "Czwórki" z zespołem KS-Siatkarz Wieluń ale tym razem rozgrywany we własnej hali.

Mecz przy gorącym dopingu licznej publiczności i wiernych kibiców w zasadzie bez historii. Tylko drugi set spotkania był emocjonujący ponieważ losy seta ważyły się niemal do samego końca. Mimo starań rywalek naszych Juniorek przyjezdnym nie udało się wydrzeć w tym meczu nawet seta naszemu zespołowi i w trzeciej partii meczu poległy już zdecydowanie.

Zatem i Juniorki wygrały swój mecz i było się z czego cieszyć.

W trzech meczach drużyny odnotowane trzy zwycięstwa...Brawo.

UKS-Czwórka 3:0 KS-Siatkarz Wieluń

(25:19;25:23;25:16)