top of page

Kup Pan, sprzedam tanio, tylko kup Pan...

Przed świętami kupcy z miejskiego targowiska odetchnęli z ulgą, nie było zainteresowanych kupnem działki stanowiącej znaczną część rynku i licytacja wyznaczona na 22 grudnia została odwołana. Widać kwota ponad miliona zł netto odstraszyła zainteresowanych. Poniżej stare ogłoszenie.

Nic straconego!

Teren znów jest na sprzedaż, tym razem po okazyjnej cenie! Tą piękną działkę możesz kupić i Ty za jedyne 999 000 zł netto! Burmistrz wydał nowe zarządzenie, obniżył cenę o symboliczne 14 000 zł i 1 złotówkę. Stosowne ogłoszenie ukazało się m.in. w biuletynie 40 i 4 z 13 stycznia tego roku, a także na stronach internetowych urzędu miasta i w biuletynie informacji publicznej.

Licytacja 7 marca, ale już 2 będziemy wiedzieć ilu potencjalnych oferentów będzie w niej uczestniczyć. Podobnie jak ostatnim razem obiecujemy Państwu, że w dniu licytacji pojawimy się w Urzędzie Miasta z kamerą, by jawności tego zdarzenia stała się zadość.

Można powiedzieć, że przeciwnicy sprzedaży terenu dostali drugą okazję do zorganizowania się, ale widząc jak to wyglądało ostatnim razem trudno spodziewać się, żeby Burmistrz przejmował się ewentualnym sprzeciwem społecznym. Skoro sami rolnicy i handlowcy nie potrafią się zorganizować to trudno żeby kupujący tam mieszkańcy gminy mieli za nich protestować. Świat się zmienia i pójdą zrobić zakupy w supermarkecie.

Jest jeszcze jedna spiskowa teoria dotycząca sprzedaży tej działki, która mówi, że i drugi przetarg nie wyłoni nabywcy, a w kolejnych etapach "znajdzie się chętny", który kupi tą ziemię w wysokości zaoferowanej kwoty, dużo niższej niż wyjściowa.

Będziemy Państwa informować o wszelkich wydarzeniach związanych z targowiskiem.

************************

(Red.)

Specjalne pozdrowienia dla Radnego Mariusza Mirowskiego i dla Pana Naczelnika Krzysztofa Appela - właśnie mija rok jak świadczyliście Panowie swoimi nazwiskami, że nikt nie planuje sprzedawać targowiska.

bottom of page