top of page

Zwycięstwo "Novamedu" w pierwszym meczu Półfinałowym Ligi.

Pierwszy mecz półfinałowy Ekstraklasy Ligi Amatorskiej zakończył się dzisiaj zwycięstwem w trzech setach siatkarek UKS-"Novamed" (UKS-"Czwórka" Aleksandrów Łódzki).

Rywalkami naszej drużyny były zawodniczki "Yellow Power" z Sulejowa,z którymi ostatni mecz Rundy Zasadniczej Ligi przegraliśmy 1:3.

Tym razem aleksandrowianki nie pozostawiły złudzeń rywalkom i przy dopingu swoich niezawodnych kibiców to one pokonały swoje przeciwniczki sobotniego półfinałowego starcia.

Mecz już od samego początku wyglądał bardzo dobrze,bo w każdym elemencie gra naszym siatkarkom po prostu się układała. Bardzo dobra zagrywka zespołu,przyjęcie ale przede wszystkim atak zaowocowały wspaniałym i bardzo ważnym zwycięstwem i, co ważne,bez straty seta. Tym samym w rewanżu,który już za tydzień (1 kwietnia),wystarczy w sumie wygrać jeden set i będziemy walczyć w bezpośrednim starciu o V miejsce w Ekstraklasie.

Raz jeszcze warto podkreślić postawę całej drużyny "Novamedu",ponieważ swoją postawą na parkiecie właśnie cała drużyna zasługuje na słowa uznania,a ostatnia akcja meczu zwyczajnie do telewizji się nadawała.

Otóż przy stanie trzeciego seta 24:23 dla naszej drużyny,a serwisie "Yellow Power",po przyjęciu piłkę do ataku dostała Karolina Pietrzak i wspaniałym atakiem w boisko zakończyła mecz przy wielkim aplauzie kibiców.

W dalszym ciągu nie mogliśmy oglądać w tym spotkaniu obecnej na hali ale kontuzjowanej rozgrywającej naszej drużyny Ewy Blady.Kontuzja dopadła także środkową Klaudię Ambroziak,a choroby wykluczyły z gry libero zespołu Agatę Sasin oraz Julię Kwolik.Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na parkiet.

Mecz rewanżowy odbędzie się w Łodzi na Ul.Dąbrówki 1 już w sobotę 1 kwietnia o godzinie 11:00...ZAPRASZAMY...:)

UKS-"Novamed" 3:0 "Yellow Power"-Sulejów.