top of page

ZWYCIĘSTWO SIATKAREK I AWANS DO II RUNDY PLAY-OFF

W sobotnie popołudnie siatkarki UKS-"Novamed" wywalczyły prawo gry o V lokatę w Ekstraklasie Ligi Amatorskiej pokonując rywalki z zespołu "Yellow Power"-Sulejów.

Było to spotkanie rewanżowe I Rundy Play-Off i jako że pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem "Novamedu" 3:0, w tym spotkaniu trzeba było ugrać minimum jednego seta, by cieszyć się z awansu do II Rundy i udało się to osiągnąć z nawiązką.

Nasza drużyna wystąpiła w nieco eksperymentalnym ustawieniu ze zmianami na kilku pozycjach, między innymi na Libero.

Pierwszy set meczu wprowadził nieco zaniepokojenia albowiem, mimo dobrej gry drużyny Trenera Leonarda Tietiańca, wygrały go sulejowianki.

Drugi set jednak już należał do "Novamedek", które nakręcane dopingiem obecnych na hali kibiców, doprowadziły go do zwycięskiego końca i już mogły cieszyć się w sumie z osiągniętego w tym momencie awansu. Do rozegrania pozostał jednak set numer trzy, jako że siatkówka nie

przewiduje remisów i należało wyłonić zwyciężczynie rewanżowego starcia.

W ostatniej odsłonie sobotniego meczu nie brakowało walki, ale równa dobra gra aleksandrowianek oraz niesamowity doping, który udzielał się wszystkim obserwującym mecz osobom, w końcowym efekcie doprowadziły do zwycięstwa i w tej partii i przypieczętowania awansu do II Rundy

Play-Off, w której spotkamy się w walce o V pozycję w Lidze z zespołem TKKF-"Dzikusy" I.

W przypadku wygranej kończymy ten sezon w Amatorskiej na V właśnie miejscu. Jeżeli natomiast nie uda się pokonać rywalek wówczas będziemy grać baraż z III zespołem I Ligi.

Należy ponownie pogratulować i zwrócić uwagę na postawę naszej drużyny, która rozegrała bardzo dobry i porywający momentami mecz, a ataki Marty Mastalskiej,dobra gra zagrywką Julii Kwolik, Sandry Marciniak, Wiktorii Okulskiej, Wiktorii Miłek oraz wzorowa postawa na pozycji Libero Zosi

Bednarek (nominalnie rozgrywająca) zasługują na słowa uznania.

Kibice tego dnia nie zapomnieli o urodzinach Wiktorii Miłek i bezpośrednio po meczu wręczyli jej urodzinowy prezent oraz wspólnie z drużyną odśpiewali głośne sto lat.

Obecna była na hali rozgrywająca naszej ekipy Ewa Blady,która leczy kontuzję po operacji wiązadeł krzyżowych kolana. Również libero Agatka Sasin nie mogła z powodu choroby uczestniczyć w meczu.

Życzymy wam dziewczęta jak najszybszego powrotu do zdrowia i pamiętajcie, że nasze myśli są cały czas przy Was, bo jesteście nieodłącznym elementem naszej drużyny.

Gratulujemy zatem zwycięstwa i czekamy na kolejne starcie "Novamedek" o jego terminie będziemy jeszcze informować.

UKS-"Novamed" 2:1 "Yellow Power"-Sulejów.