top of page

ZWYCIĘSTWO W MECZU O V MIEJSCE W LIDZE.

Drużyna siatkarek UKS-"Novamed"(UKS-"Czwórka" Aleksandrów Łódzki) we wspaniałym stylu wczoraj wieczorem i na własnym boisku w zwycięskim czterosetowym spotkaniu z drużyną TKKF-"Dzikusy" I - Łódź zapewniła sobie V pozycję na zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie Ligi Amatorskiej w sezonie 2016/2017.

Zespół trenera Leonarda Tietiańca debiutował w tej klasie rozgrywek i tym bardziej cieszy zajęcie tak wysokiego miejsca wśród drużyn grających na naprawdę wysokim poziomie.

W pierwszym secie wczorajszego spotkania po wyrównanym początku i bardzo dobrej grze lepsze okazały się nasze siatkarki i otworzyły tym samym wynik jakże ważnego dla nas w aspekcie całej ligi meczu (w przypadku przegranej musiały by walczyć w barażu)

Drugi set,to już popis w grze obronnej rywalek,które podbijając atomowe niekiedy ataki i wyprowadzając szybkie kontry wygrały tą odsłonę i doprowadziły do remisu.

W secie numer trzy było tyle emocji,że można by nimi obdarzyć nie jedno spotkanie,a walka toczyła się w nim do samego końca.Rywalki ponownie po mistrzowsku grały w obronie i bardzo ciężko wyprowadzać nam było własne akcje przez co nasze zawodniczki praktycznie przez cały set goniły wynik.W końcówce jednak bardzo ambitną grą doprowadziły do stanu po 24 i gry na przewagi,w której ku uciesze żywiołowo dopingujących je kibiców okazały się jednak lepsze od przeciwniczek i poczyniły tym samym pierwszy krok ku V miejscu Ligi.

Przy stanie 2:1 dla "Novamedek" wyraźnie podmęczone tempem poprzedniego seta siatkarki TKKF-u nie miały zbyt wiele do powiedzenia w ostatniej partii meczu.

Rozpędzone aleksandrowianki,nakręcone własną wspaniałą grą oraz gorącym dopingiem dosłownie demolowały atakami i zagrywką szeregi łodzianek.

"Novamedki" szybko odskoczyły na kilka punktów,a następnie nie zwalniając swoich akcji na kilka kolejnych. Drużyna z Łodzi nie była w stanie zrobić już krzywdy naszym walecznym siatkarkom i musiała uznać wyższość naszego zespołu.

Po ostatniej akcji meczu hala na Ul.Wyzwolenia po prostu eksplodowała niesamowitą radością i zarówno siatkarki jak i kibice długo po meczu cieszyli się z osiągniętego rezultatu.

Gra całej drużyny naprawdę mogła się podobać i widać było,że dziewczyny z Aleksandrowa były bardzo zdeterminowane i skoncentrowane na ten ważny mecz.

Gratulujemy całej ekipie tego sukcesu,bo grając z naprawdę dobrymi drużynami wywalczyły sobie bardzo dobrą V lokatę w debiucie w Ekstraklasie.

Drużyna jednak nie kończy już na dobre sezonu i w niedzielę 8 kwietnia udaje się na turniej towarzyski do Żychlina, gdzie powalczy z nieznanymi sobie jeszcze drużynami,może być zatem bardzo ciekawie, a relację z tego turnieju również przedstawimy.

UKS-"Novamed" 3:1 TKKF-"Dzikusy" I - Łódź