top of page

Chcesz w niedzielę rano wyskoczyć na rodzinne śniadanie na trawie?

Włoskie cotygodniowe targowiska pod gołym niebem.

Budżet Obywatelski PROJEKT D18. ZAGŁOSUJ!


Z czym kojarzą Wam się Włochy? Mnie ze wspaniałymi, pozytywnymi ludźmi, boskimi krajobrazami i niebiańskim, zdrowym jedzeniem. Każdy kto był we Włoszech ciut dłużej niż tylko przejazdem, na pewno miał okazję zaobserwować, że we wszystkich miasteczkach i wsiach w tym kraju organizowane są cotygodniowe targowiska. Można tam kupić warzywa, owoce, pieczywo, nabiał, wędliny, przetwory, ubrania, garnki czy kwiaty. Niektóre bazary składają się z dziesięciu straganów, a inne są rozległe i pełne ludzi.

Chodząc wśród straganów i rozmawiając ze stałymi mieszkańcami, można się delektować zapachem sera pecorino i salami, pieczonej wieprzowiny i miodu. Można porozmawiać z wytwórcami tych wszystkich specjałów, spróbować i zakupić sobie do domu to co swym smakiem urzekło nas najbardziej. Takie targi mają swój niepowtarzalny urok, ale to nie jedyna ich zaleta. Jeszcze cenniejszym aspektem jest fakt, że wszystkie sprzedawane tam towary są ekologiczne, nieprzetworzone, smaczne i bardzo zdrowe. Pakując zakupy do torby doskonale wiemy co i od kogo kupujemy. Targowiska są zwykle czynne rano od 7.30 do 13.00, ale nawet na całodzienne targowisko warto wybrać się wcześnie rano, kiedy najłatwiej dostać coś po okazyjnej cenie lub kupić najświeższe produkty rolne.

Targ Śniadaniowy to pomysł na zakupy i spędzanie czasu podczas weekendu. Jest połączeniem handlu zdrową żywnością, oraz działań rozrywkowo- warsztatowych przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wszystko w atmosferze śniadania na świeżym powietrzu. Głównym celem Targu Śniadaniowego jest dostarczenie kupującym dobrej jakości produktów, sprawdzonych i wykonywanych często w tradycyjny sposób. Targ Śniadaniowy to : - zakupy w zupełnie nowej atmosferze: warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla każdego. - produkty bez glutenu.

- zawsze produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej.

- wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata. - oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu - jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, w okresie zimowym druga jadalnia wewnątrz budynku - działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, laboratorium i robotyka) - miejsce spotkań mieszkańców - rozwój relacji sąsiedzkich. - nowy sposób na weekend w mieście


Comments


bottom of page