top of page

ZNASZ JUŻ NOWE ROZKŁADY? ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSU 78

Mamy nowe rozkłady i znaleźliśmy "kwiatki", które nikogo nie zachwycą.

Parafrazując popularnego kabareciarza powiem: widzę na horyzoncie zbliżające się wybory samorządowe i kandydatów na burmistrza jeżdżących MPK - "bo to jest takie k...wa niezwykłe"

Na pierwszy rzut oka widać, że zmiany jakie nastąpią w najbliższych dniach były wprowadzane przez osoby, które w życiu widziały autobus komunikacji miejskiej tylko z okna swojego biura.

To tyle jeśli chodzi o moją ocenę przejdźmy do szczegółów.

O to zmiany jakie zachodzą w kursowaniu autobusu 78.

Obecnie od początku kwietnia są 73 kursy w dni robocze w obu kierunkach, z Dw. Żabieniec do Targowy Rynek i z Targowy Rynek do Dw. Żabieniec – będzie… 66.

Z istotnych informacji, w nowym rozkładzie w dni robocze nie ma najwcześniejszego kursu o 4:28, z kursów o 5 też odpada jeden. Kolejna kluczowa zmiana odpada ostatni kurs o 23:09, jak nie wyjedziecie z Dubaju o 22:51 to czeka alternatywa w postaci pierwszego N1, taksówki albo transportu „parakulos”. Przy czym na sam Żabieniec ostatni autobus jedzie o 22:03, bo kolejne 3 kursy jadą już wprost do zajezdni, to może być utrudnienie dla tych, którzy chcieliby skorzystać z ŁKA na dworcu.

W soboty ilość kursów została zachowana, no ale tu nie było co ciąć, jak są 2 na godzinę. Własna uwaga to, że prywatne busy z Poddębic i Uniejowa obecnie tworzą gęstszą siatkę przejazdów niż komunikacja miejska do której dopłacamy miliony!

W niedzielę ilość kursów jest zachowana, tylko są 2 kursy o godzinie 5 i znów odpada kurs o 23:09 więc ostatni możliwy wyjazd MPK z Dubaju jest o 22:41 i też wprost do zajezdni. Więc jakby ktoś chciał na ŁKA (nie daj Boże z walizką) to musi wysiąść przed wiaduktem i z buta wejść na niego i dalej po schodkach na wiadukcie zejść do dworca.

Porównanie rozkładów poniżej.

Rozkład dotychczasowy:

Nowy rozkład od przyszłego tygodnia:

Kursy w drugą stronę z Dw. Żabieniec do Aleksandrowa. Tak jak wspomniałem na początku są 73 dziennie, pozostanie 66. W tych przejazdach chodzi o powroty mieszkańców i dość kluczową sprawą są te wieczorem, tutaj zwrócił uwagę na ciekawostkę nowego rozkładu jeden z naszych czytelników.

Gratuluję pomysłu naszym władzom. Jak się ma dochód na poziomie kilkunastu tysięcy miesięcznie to z natury rzeczy ma się w d.pie pracujących na dwie zmiany i młodych ludzi, którzy zabawili trochę dłużej w stolicy aglomeracji?!

Zlikwidowano ostatni kurs 78 z Dw. Łódź Żabieniec o godz. 22:46 i jest to o tyle istotne, że jeśli ktoś kończy pracę o godzinie 22 pracując dalej niż na Bałutach i wsiądzie w 96 bądź 13 to nie ma szans na przesiadkę na ostatni kurs o 22:26. Autobus 96 przyjeżdża na Żabieniec o 22:28 a 78 odjeżdża dwie minuty wcześniej, z Tramwajem 13 jest podobnie. W przypadku likwidacji ostatniego kursu 78 o 22:46 kolejny dojazd będzie zapewniony do Aleksandrowa linią N1 o godzinie 0:12! To jest po godzinie i 46 minutach!

Skąd ja to pamiętam? A tak, już wiem, jak byłem studentem, to tabuny mieszkańców Aleksandrowa przysypiało w poczekalni Dw. Żabieniec (chroniąc się przed mrozem) w oczekiwaniu aż pojawi się nocny PKS. No cóż czasy się zmieniły, dochody ludziom się zwiększyły, jak planujesz dłuższy pobyt w Łodzi to odłóż sobie na taksówkę. W końcu kto w Dubaju jeździ autobusami, weź sobie kredyt i kup auto. Gdzieś ja już taką radę słyszałem?

W soboty ilość kursów się nie zmieni, zmieniają się godziny, w niedzielę przybył kurs rano, ale ubył ten kluczowy kurs wieczorem. Do kina na późne seanse wyłącznie samochodem więc o piwku zapomnij albo bulisz za taksówkę.

Porównanie rozkładów poniżej.

Rozkład dotychczasowy:

Nowy rozkład od przyszłego tygodnia:

W rozkładzie autobusu 97A nie znalazłem zmian. W rozkładzie 84B też ich nie ma.


Comments


bottom of page