top of page

Wybierz zdjęcie roku 2016.

Zapraszamy do konkursu na zdjęcie Roku 2016.

Dokonaliśmy w redakcji wstępnej selekcji i proponujemy Państwu 25 zdjęć i grafik, które naszym zdaniem opisują najważniejsze i/lub najciekawsze sytuacje i wydarzenia minionego 2016 roku w naszej gminie.

Spośród tych propozycji to Państwo mogą wybrać to jedno zdjęcie, które Waszym zdaniem jest najbardziej interesujące. Zdjęcia ponumerowaliśmy przypadkowo, każde ze zdjęć/grafik ma swój krótki opis tak, by pokazać kontekst w jakim powstało.

Zapraszamy do głosowania. Będzie ono trwało do 10 lutego. O wynikach poinformujemy 12 lutego.

Można przysyłać swoje propozycje na naszego redakcyjnego maila aleksandrowonline@gmail.com, można też wysyłać głosy na priv naszego konta na Facebooku aleksandrowonline i aleksandrowonline2.

Spośród wszystkich głosów wybierzemy osobę, która wygra nową kartę Micro SD 32gb. Informacje o wygranej wyślemy na mail lub konto, z którego oddno głos.

Zdjęcie nr 1

Zdjęcie przedstawia stworzoną przez nieustalone osoby wędzarnie na terenie cmentarza ewangelickiego w Rąbieniu. Zdjęcie wykonane przez naszego reportera tuż przed Wielkanocą 2016.

Zdjęcie nr 2

Zdjęcie było załącznikiem do informacji o likwidacji przychodni na Dmowskiego. Jako pierwsi upubliczniliśmy decyzję SM o wypowiedzeniu najmu. Kilka dni później doszło do rozmów władz SM i UM, które zakończyły się porozumieniem i chwilowym wstrzymaniem wyprowadzki do czasu budowy nowej przychodni.

Zdjęcie nr 3

Grafika która była tłem do informacji o podwyżce cen za wywóz śmieci jaką sprezentowali nam przed rokiem radni.

Zdjęcie nr 4

Zdjęcie na którym nasz fotoreporter uchwycił chwilę kiedy burmistrz Jacek Lipiński zaprasza do wspólnego sadzenia pamiątkowego drzewka 200-lecia Aleksandrowa. Na wielokrotnie prezentowanym ujęciu filmowym widać całość zdarzenia. W tym kadrze z negatywnych bohaterów widać Wojciecha K. (to ten biskupi przebieraniec) wielokrotnie skazanego za pedofilię, przeciwko, któremu toczy się kolejny proces. Te uśmiechy i radosny nastrój udzielający się władzom miasta... niezapomniany widok. Trzeba podkreślić, iż fotoreporter w momencie robienia ujęć nie zdawał sobie sprawy jakie "przyszłe gwiazdy penitencjarne" towarzyszą burmistrzowi.

Zdjęcie nr 5

Wykonane przez naszego reportera porankiem w dzień obchodów 200-lecia Aleksandrowa. Nie znamy bohatera ujęcia. Po raz pierwszy prezentujemy to zdjęcie. Początkowo fotoreporter myślał, że to pracownik Urzędu Miasta sprzątający pomnik przed uroczystościami. Później dopiero zdał sobie sprawę, że starszy Pan wdrapał się na cokół pomnika, żeby własną chusteczką obetrzeć twarz Rafała Bratoszewskiego ubrudzoną ptasimi odchodami. Piękne zdjęcie ukazujące najwyższy poziom lokalnego patriotyzmu. Powinno wisieć nad biurkiem wszystkich kolejnych burmistrzów tego miasta.

Zdjęcie nr 6

Byliśmy na spotkaniu Lecha Wałęsy z mieszkańcami, które odbyło się w Hotelu Sandlera.

Było to spotkanie organizowane przez KOD. Bardzo ciekawe. Po raz kolejny były prezydent pokazał jak wiele sprzeczności charakteryzuje Jego osobę. Szkoda, że większość sali stanowili członkowie KODu i Platformy Obywatelskiej, ciężko było też znaleźć na sali ludzi młodych, do tego stopnia, że miałem poczucie iż całą trójką redakcyjną mocno zaniżamy średnią wieku. Zaskoczyło mnie, że Pan prezydent kilka razy zganił PO. Od siebie przypomnę, że jest zdeklarowanym od lat zwolennikiem wprowadzenia kadencyjności burmistrzów i prezydentów miast.

Całe nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=82uIQvL-WTo

Zdjęcie nr 7

To zdjęcie widziało już pół Polski. Nie ma co ukrywać, że całe zdarzenie i jego konsekwencje w postaci kolejnych artykułów było źródłem ogromnego wzrostu naszej używalności. Można samokrytycznie stwierdzić, że trafiło się nam jak ślepej kurze ziarno. Dziś nie bulwersuje już tak obecność tych zwyrodnialców w towarzystwie burmistrza i uśmieszki działaczek Paltformy Obywatelskiej, jak ciekawość czy tylko przypadkowo w tej części uroczystości nie było niektórych prominentnych osób naszego miasteczka.

http://www.aleksandrowonline.pl/single-post/2016/09/23/%E2%80%9EPRZYJACIELE-PEDOFIL

Zdjęcie nr 8

Grafika jaka pojawiła sie nie tylko na stronie kościoła strokatolickiego chwile po naszej pierwszej publikacji ws. "(nie)proszonych gości" na 200-leciu Aleksandrowa.

Zdjęcie nr 9

Zdjęcie stosunkowo "świeże". Wykonane przez naszego czytelnika z auta. Tak wzrok Was nie myli. Po ulicach naszego miasta krąży niezwykła piaskarka. Była widziana wielokrotnie, aż dziw bierze, że Policja to toleruje.

Zdjęcie nr 10

Grafika przewodnia nowej serii artykułów "Aleksandrowski układ zamknięty"

Zdjęcie nr 11

Jeszcze jedno z 200-lecia. Byliśmy jedynymi, którzy złożyli w ten dzień, pod pomnikiem Rafała Bratoszewskiego kwiaty. Władze miasta i działacze Platformy Obywatelskiej były tak zajęte składaniem sobie życzeń i gratulacji, że nie dostrzegły takiej potrzeby. Bardziej kluczowe okazało się sadzenie tuż obok pomnika drzewka ze zwyrodnialcami.

Dla porządku rzeczy zauważę, że część lokalnej opozycji złożyła kwiaty pod "swoim pomnikiem" założyciela miasta.

Zdjęcie nr 12

Mini schronisko na tyłach Urzędu Miasta. Zdjęcie towarzyszyło artykułowi na temat konfliktu UM ze Schroniskiem Medor.

Zdjęcie nr 12

Jedno z wielu zdjęć do serii artykułów o problemie "pastelozy" w przestrzeni publicznej, jakie pojawiły się na naszych łamach.

Zdjęcie nr 13

Zdjęcie ukazało się w wydaniu elektronicznym i papierowym Tygodnika Faktycznie.

(źródło: http://www.tygodnikfaktycznie.pl/kosciol-otwarty-przekor-hierarchom/).

Sytuacja z tym zdjęciem była o tyle "zabawna", że najpierw zarządzający kościołem wpuścili dziennikarzy tej redakcji do środka, następnie w momencie wybuchu afery pojawiły się sformułowania: "ten Pan tam znalazł się przypadkowo", a po publikacji tego zdjęcia w artykule, który był napisany w innym kontekście, nie dało się już ściemniać, ża Wojciech K. (siedzący w pierwszej ławce) wszedł tam jakoby przypadkowo, wśród innych mieszkańców.

Zdjęcie nr 14

Dokładnie to kadr z filmu, zapowiedzi serii artykułów. Tak mi się podoba, że nie mogłem go w tej kolekcji pominąć.

Zdjęcie nr 15

Pan burmistrz czyta mieszkańcom. Całość była zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji zachęcania obywateli do czytania książek. Bardzo słuszna akcja. Chwaliliśmy już za to i pochwalimy ponownie. Frekwencja na tej imprezie pokazała, jak bardzo potrzebne są takie akcje. Było mało osób, ale to nie powinno zrażać nikogo do jej powtórzenia.

Zdjęcie nr 16

Jesień to była również kolejna batalia o TIRy, zakończona jak na razie tym, że TIRy rozjeżdżają nasze ulice, chociaż trochę mniej niż ostatnio, ale więcej niż wcześniej i wszyscy liczą na szybkie powstanie S14, bo wówczas będzie można zamknąć temat. Zdjęcie pokazuje natężenie ruchu na Wojska Polskiego. Zrobione przez naszą czytelniczkę.

Zdjęcie nr 17

Mecz, który wszedł już do kalendarza wydarzeń w Rąbieniu. Zdjęcie ciekawie pokazuje zaangażowanie zawodników i na pierwszym planie mamy "głównego rozgrywającego na lokalnym podwórku".

Zdjęcie nr 18

Ta grafika to już legenda. Bawi mnie za każdym razem kiedy je widzę. Tym bardziej mnie bawi, bo sam mam identycznego kota! Znajomi kpią ze mnie, jedni, że znalazłem się w doborowym towarzystwie, drudzy, że w kraju, gminie i redakcji rządzi rudy kot.

(Pozamiatane)

Zdjęcie nr 19

Zdjęcie wykonane przez naszego reportera. Jest idealnym obrazem jak wiele można osiągnąć w porozumieniu i we wspólnym społecznym zaangażowaniu.

Zdjęcie przedstawia jedną z ulic w Rąbieniu, którą mieszkańcy, przy obiektywnie minimalnych nakładach finansowych, sami sobie oświetlili.

Zdjęcie nr 20

Zdjęcie zrobione w wigilię 2015 roku. Przedstawia choinkę w parku miejskim, która przystroiliśmy "bombkami". Początki naszej działalności. Taki pierwszy happening. Komentarze na bombkach odnosiły się do wydarzeń i zachowań władz miasta. Choinka po publikacji zdjęcia stała kilka godzin. "Nieznani sprawcy" w świątecznym geście miłości postanowili ją wyrwać i wyrzucić. Ciekawostka: w tym roku już wiele choinek było przystrojonych bombkami z napisami, również nasza. Niestety tylko nasze bombki zostały zniszczone.

Zdjęcia nr 21

Zdjęcie zrobione z komórki. Cyrk rozstawił się na prywatnym terenie na ulicy Targowej

Zdjęcie nr 22

Po naszej publikacji na plakatach rozwieszonych przez właściciela cyrku pracownicy spólki komunalnej naklejali informację, że przedstawienie jest odwołane. Mimo to, że przedstawienie miało się odbyć i odbyło się.

Zdjęcie nr 23

Zdjęcie, które jeszcze nie przeszło do historii. Legendą stało się jednak w branży reklamowej. Nie jest znany przypadek niższej ceny za m2.

Zdjęcie nr 24

Grafika, która miła za zadanie przypomnieć władzom, że fragmentami miasto bardziej przypomina zaniedbany skansen niż modelową gminę.

Zdjęcie nr 25

Grafika, która towarzyszyła naszemu najpopularniejszemu artykułowi z wiosny 2016 roku. Opisywaliśmy jak to Pani Hanajczyk i Pan Lipiński wycenili do sprzedaży działkę i budynek. Zaskoczyła nas istotna rozbieżność w kwotach pomiędzy oświadczeniami majątkowymi a oczekiwaniami w ogłoszeniu sprzedaży.

Comments


bottom of page