top of page

Walentynkowa kolacja przy świecach z Burmistrzem

...prawie, bo nie przy świecach tylko przy świadkach i nie kolacja, a rozprawa.


Tytuł okolicznościowy, bo oryginalnie miał być: "Jak w bólach rodzi się informacja".

Każdego dnia Redaktorzy AleksandrowOnline poświęcają swój prywatny czas i pieniądze (!) na zdobywanie informacji o Gminie, którymi dzielą się bezpłatnie z czytelnikami.

W kwietniu 2017 roku Witek Tosik zapytał Burmistrza, na co wydaje publiczne pieniądze korzystając ze swojej karty służbowej. Burmistrz odpowiedział, że nie powie. Wydał trzykrotnie decyzję o odmowie udzielenia informacji, która za każdym razem była uchylana przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Tak, osoba wywodząca się z Platformy Obywatelskiej, partii walczącej o jawność i przejrzystość funkcjonowania władzy uważa, że sposób wydawania publicznych pieniędzy to nie jest informacja, którą powinni znać mieszkańcy.


W środę 14 lutego 2018 roku o godzinie 11:00 Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok (II SAB/Łd 238/17 - nieprawomocny) zobowiązujący Burmistrza do udostępnienia wyciągów o jakie wnioskował nasz dziennikarz. Jak zachowa się Burmistrz? Odwoła się do NSA, czy uzna wyrok i pozwoli nam opublikować informacje? Wkrótce kolejne informacje o innych wyrokach dotyczących naszego Burmistrza.

Przypis Adam Ruda-Rożniakowski:

Jestem dumny z uporu Witka. Każdą kolejną rozprawą udowadnia hipokryzję Jacka Lipińskiego. Jak to jest Jacku: Jechać na protest i walczyć o demokrację, byleby była daleko od Aleksandrowa?

Takie chwile potwierdzają sens istnienia redakcji.

Obiecuję Wam drodzy czytelnicy, że w najbliższych dniach poznacie kolejne kilka wyroków. Dziś na Komisji Rewizyjnej okazało się, że poznacie te informacje wcześniej niż nasi Radni - BezRadni.


Najnowsze artykuły
Archiwum
Podążaj za nami
bottom of page